92 urodziny Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza

Jerzy Duduś Matuszkiewicz, Honorowy Obywatel Miasta Jasła, obchodzi dziś 92 urodziny. Obecnie ten słynny muzyk jazzowy i kompozytor muzyki do kilkudziesięciu popularnych filmów i seriali mieszka w Warszawie, ale zawsze pamięta o swoim rodzinnym mieście.

Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz, skomponował muzykę do kilkudziesięciu popularnych filmów i seriali m.in.: „Czterdziestolatka”, „Stawki większej niż życie”, „Wojny domowej”, „Alternatyw 4”, „Janosika”, „Przygód psa Cywila”, „Stawiam na Tolka Banana”, „Małżeństwa z rozsądku”, „Nie lubię poniedziałku” „Poszukiwany, poszukiwana”, „Wiernej rzek” i „Syzyfowych prac”, „Podróży za jeden uśmiech”. W 1997 r. został uhonorowany Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski; w 2008 r. dostał Złotego Fryderyka za całokształt twórczości; w marcu 2012 r. Rada Miejska Jasła nadała mu tytuł „Honorowego Obywatela Miasta Jasła”, a rok później otrzymał Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Artysta nie zapomniał o rodzinnym Jaśle i od lat wspiera je darowiznami. Na zakup nowego fortepianu dla JDK ofiarował kilka lat temu 50 tys. zł oraz ufundował jednorazową nagrodę im. Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza dla młodych, utalentowanych muzycznie jaślan. Składał także wysokie datki na renowację zabytkowych nagrobków starego cmentarza przy ul. Zielonej w Jaśle.

Przesyłamy najserdeczniejsze życzenia.