Kala, Lexa i Meridiana pilnują parku miejskiego

Od dzisiaj (1 marca) do 3 maja w parku miejskim pojawią się trzy drapieżne ptaki: Kala, Lexa i Meridiana. Będą pracować od świtu do zmierzchu. To już szósta akcja sokolnicza prowadzona przez Miasto Jasło.

Jak co roku, wykonawcę wyłoniono w wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Najlepszą ofertę przedstawił ten sam wykonawca co w latach ubiegłych, drugą ofertę złożyła firma słowacka.

Koszt tegorocznej akcji (prace sokolnicze i nadzór ornitologiczny wymagany przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska) zamknie się w kwocie ok. 27 tys. zł. Tym razem sokolnik z Bielska-Białej do pracy w Jaśle „zatrudnił” dwa rarogi i jastrzębia Harrisa, o wdzięcznych imionach Kala, Lexa i Meridiana. Nad prawidłowością działań sokolniczych będzie, jak zawsze, czuwał specjalista ornitolog.